/>

Sitenizde ürün odaklı blog yazılarının faydaları.

E-Ticaret sitenizi kurup, içine binlerce ürünü doldurmak, müşterilerinize ulaşıp satışa başlayacağınız anlamına gelmiyor. Bugün, aktif olarak E-Ticaret hizmeti sunan işletmeler, sanal mağazalarına müşterilerini çekebilmek için neredeyse tüm pazarlama stratejilerini kullanıyorlar. E-Ticaret sitenizin satış yapabilmesi için öncelikli amacınız müşterilerinizin, sitenizi görmesini sağlamaktır.

Peki, E-Ticaret siteme nasıl ziyaretçi çekebilirim? E-Ticaret sitesine ziyaretçi çekmek için yapılması gerekenler nelerdir? Gibi soruların bazı cevaplarını ETicaretSoft olarak bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Ürün odaklı E-Ticaret sitenizde hem direkt satın almayı sağlamak hem de ziyaretçi sayısını arttırmak bazı adımlar uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda bu adımlardan birisi olan “Ürün odaklı blog yazıları” başlığını inceleyeceğiz.


Blog yazılarını kullanmanın başlıca faydaları:

• Blog kullanmanız, uygun SEO alt yapısına sahip olmanız durumunda; E-Ticaret sitenize, sattığınız ürünü satın alacak müşterileriniz dışında, ürün ile ilgili araştırma yapan kullanıcıları da çekme olasılığınızı arttıracaktır. Bu araştırmacı kullanıcıların, sitenizi ziyaret etmesi, uzun vadede marka bilinirliğinizi arttıracak aynı zamanda marka değerinize de değer katacaktır. İlerleyen süreçte ziyaretçinizin araştırması sonuçlandığında, ziyaretçiniz için artık bilinirliği olan bir marka olacağınızdan, tercih edilebilirliğiniz daha yüksek olacaktır.

• E-Ticaret sitenizin, arama motorlarında (Google, Yandex, Yahoo, Bing vb.) daha fazla arama kelimesinde yayınlanmasını sağlayacaktır.

• Sosyal medya ve dijital pazarlama alanında yönetimini yapacağınız sayfaların içeriklerinde blog yazılarınızın paylaşımını yapmanız, E-Ticaret sitenizi daha aktif bir site olarak gösterecek ve müşterilerinizin, markanızı unutmasının önüne geçecektir.

• Blog yazınızın içeriğinde, ürününüz veya sunduğunuz hizmet hakkında bilgi verdikten sonra müşterinizi direkt olarak ürününüzün satış sayfasına yönlendirecek bir adres vererek, satışını yapmak istediğiniz ürün veya hizmete yönlendirebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken; blog sayfanızın ürününüzün reklamını yapacağınız bir yer olmadığıdır. Ürünü veya hizmeti objektif bir şekilde anlatmamanız durumunda ziyaretçiniz, sayfanızı terk edebilir ve bu da marka değerinize negatif etki edebilir. Ürününüzü veya hizmetinizi anlattıktan sonra, blog yazınızın altında kendi ürününüze yönlendirme sağlamanız yeterli olacaktır.

• Blog yazılarınız, hali hazırda müşteriniz olan kullanıcıların ve potansiyel müşterilerinizin markanıza duyduğu güveni arttıracaktır.

Blog yazılarını kullanmanın faydaları genel başlıkları ile bu şekilde sıralanabilir. Sektöre göre ve yaratıcı fikirleriniz eşliğinde çok daha farklı amaçlara hizmet etmesini sağlayabilirsiniz. Bu noktada, E-Ticaret sitenizi, gerçek bir işletmeyi yönetirmişçesine fikirleriniz ile besleyebilirsiniz. Atacağınız adımların pozitif veya negatif dönüşlerini kısa süre içerisinde istatistik olarak inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Destek
WhatsAp Destek Hattı
Lütfen bizimle iletişime geçin
Sitenizde ürün odaklı blog yazılarının faydaları. - ecebilisim web hizmetleri ,bursa web , bursa, ERP12 Profesyonel, kurumsal bir sistem üzerinde profesyonelce yönetilmesini arzulayan firmalar için geliştirilmiştir.ERP12 Profesyonel, kurumsal bir sistem üzerinde profesyonelce yönetilmesini arzulayan fir
E-Ticaret sitenizi kurup, içine binlerce ürünü doldurmak, müşterilerinize ulaşıp satışa başlayacağınız anlamına gelmiyor. Bugün, aktif olarak E-Ticaret hizmeti sunan işletmeler, sanal mağazalarına müşterilerini çekebilmek için nered
E-Ticaret sitenizi kurup, içine binlerce ürünü doldurmak, müşterilerinize ulaşıp satışa başlayacağınız anlamına gelmiyor. Bugün, aktif olarak E-Ticaret hizmeti sunan işletmeler, sanal mağazalarına müşterilerini çekebilmek için neredeyse tüm pazarlama stra